31 triumfálních fotek z přistání na Měsíci

Nacházíte se uprostřed Moře klidu, v šedém regolitu, obklopeni temnotou. Kolem vás se rozpíná vesmír, jeho hvězdy jsou na dosah. Stojíte na ramenou hrozivě klidného giganta, právě jste dobyli nový svět. Je to povznášející a zároveň děsivý pocit. Od teď už nikdy nic nebude jako dřív. 

Dokumentace prvního přistání na Měsíci z 20. července 1969 (stejně jako celého programu Apollo obecně) je esenciálním důkazem fascinace kosmickým tajemnem a technologickým pokrokem. Ta vizuálně neskutečně přitažlivá kombinace gigantické, přesto elegantní rakety, komplikovaného řízení ústředního modulu, měsíční pustiny a prázdnoty s opatrně našlapujícími postavami v bílých skafandrech. Triumfy vědeckého úsilí, z nichž se během 50 let staly legendy, které mají tu sílu inspirovat dnes i v budoucnu. 
 
První album se skládá z 31 (nad)pozemských fotografií, které pochází z volně dostupné mediální knihovny NASA. Druhé zase obsahuje původní 254 stránkový press kit, jenž ve své době NASA poskytovala médiím, resp. veřejnosti. Je to fantastická archiválie, detailně popisující celý průběh mise Apolla 11 – od kreslených storyboardů vysvětlujících přistání i návrat na Zemi přes technické popisky skafandrů či kompletní seznam potravin až po komplexní harmonogram posádky včetně konkrétních úkolů a času stráveného na lunárním povrchu, dohromady tedy 21 hodin a 31 minut.
 
Ideálně si k oběma výstupům dopřejte kafe nebo drink, hoďte se do klidu a kochejte se. Jako soundtrack volte remaster skladby Briana Ena An Ending (Ascent) z jeho skvostné desky Apollo – Atmospheres & Soundtracks, poprvé vydané v roce 1983. Užijte si to. 

 
Apollo 11 album

Apollo 11 press kit

Soundtrack