SNAKE OIL

Industriální odysea, která zachycuje drtivou energii mohutné impulzivní písně výtečných Foals a živoucího ducha jedinečného, surového, přesto půvabného místa – Dolních Vítkovic, národní kulturní památky České republiky a výrazné součásti evropského architektonického dědictví.

    Kamera: Lukáš Masner | Grafika: Radim Měsíc

1
2
3
4

GHOST OF YOU: FROM THE TOP OF THEIR LUNGS

Videoklip pro mladou psych-popovou energii z Brna. Jednozáběrová jízda, které dominuje koláž pozoruhodných fotografií z archivu NASA ze 70. let společně s mocnou atmosférou magického prostoru barokní Kaple Božího Těla v Olomouci. Půvabný střet vědy a náboženství a zároveň pocta Carlu Saganovi, jednomu z největších a nejzábavnějších intelektuálů moderní doby.

    Grafika: Adam Roller

1
2
3
4

FVTVRE: BLACKFLAG

Videoklip pro pražskou punkovou střelu FVTVRE. Na první pohled neřízená surreálná koláž vycházející z brakových horrorů tematizujících nebezpečí jaderné války. Když nejsou peníze na Godzillu, zbývá neodolatelná krása Velkého bílého lovce.

    Střih: Jan Haluza


1944

Rozhodli jsme se vzdát poctu všem účastníkům Dne D. Krátké video a doprovodné fotoalbum shrnují dechberoucí černobílé i nově kolorované fotografie z června 1944. Rozhodující událost II. světové války se ke svým přirozeným barvám vrací po dlouhých 75 letech.

    


ACADEMIA FILM OLOMOUC (AFO)

Watch & Know. Ústřední motto Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů, který Univerzita Palackého pořádá od roku 1966. V průběhu let se komorní uzavřená akce proměnila v jeden z největších vzdělávacích eventů v Evropě. Jediná česká platforma, na které se společně sešli teoretický fyzik Lawrence M. Krauss a evoluční biolog Richard Dawkins. Top ve svém žánru a zaměření.

        Video: Vít Hradil

1
2
3
4