Brandýské mámení uvede oceňovaného Šarkana, Příběh K i Vláčilova Skleněná oblaka

Světově uznávaný animovaný Šarkan, kosmický příběh zapomenutého vizionáře K, který žil a tvořil na Měsíci, ale také Skleněná oblaka neboli povznášející filmová báseň režisérské legendy Františka Vláčila z roku 1958. V oblacích krátkého filmu si díky multižánrovému festivalu Brandýské mámení můžete zalétat už v pátek 6. září 2019. Přesně od 19.30 v Sokolovně v Brandýse nad Orlicí, nečekaném ráji srdcí milovnic a milovníků filmu.      


31 triumfálních fotek z přistání na Měsíci

Nacházíte se uprostřed Moře klidu, v šedém regolitu, obklopeni temnotou. Kolem vás se rozpíná vesmír, jeho hvězdy jsou na dosah. Stojíte na ramenou hrozivě klidného giganta, právě jste dobyli nový svět. Je to povznášející a zároveň děsivý pocit. Od teď už nikdy nic nebude jako dřív. 


Game of Thrones: Architektura bitvy o Winterfell a další klenoty

Nejdražší, nejdelší, největší. Stejně tak ale dějově banální anebo obrazově příliš tmavá. O třetí epizodě Game Of Thrones s názvem The Long Night mluvili a psali všichni a všude. Stala se nejtweetovanějším pořadem v televizní historii, společně s dílem The Bells definitivním zlomovým bodem pro miliony divaček a diváků rozhodujících se, zda GOT definitivně je anebo vůbec není seriálem jejich životů. Rezolutní tvrzení už sice proběhla, důležitost či zatracenost celé série ale prověří až čas. Nyní se spíš nabízí příležitost podívat se blíže na vznik obou epizod a vypíchnout všechno to, co z nich činí epické filmařské hostiny mixujícími žánry – od děsivého zombie-hororu přes intenzivní komorní thriller až po brutální válečnou podívanou s rozměry hollywoodské produkce.     


Jsem smrt a strach: Nový filmový Batman bude noir detektivka

Režisér Matt Reeves se ve filmu s pracovním názvem The Batman chystá vrátit k prapůvodním detektivním kořenům netopýří ikony – hluboko do 40. a 50. let 20. století. Na svém Twitteru jako jeden z výrazných inspiračních zdrojů podtrhl neo-noirovou perlu Chinatown režiséra Romana Polanského z roku 1974.  A k psaní scénáře mu zněla melancholická skladba Thank God For The Rain z klasiky Taxi Driver.